Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Kolem dokola Košeticka 2017

 Kolem dokola Košeticka 2017

 

Vřele doporučujeme zhlédnout záznam z velmi vydařeného 2. ročníku cyklo-turistické akce "Kolem dokola Košeticka"
https://www.youtube.com/watch?v=hHBUd2ttpng

Statistické údaje Kolem dokola Košeticka 2017
Slunečno, teplota 32 °C, bezvětří.
Akce se zúčastnilo celkem 422 účastníků:
 Kategorie 0 – 15 let: 114 účastníků
 Kategorie 15 – 70 let: 300 účastníků
 Kategorie 70+: 8 účastníků
 Nejstarší platící účastník: pan J. Martínek, Košetice - 37 km na kole.
Věkový průměr všech účastníků: 28 let.
Trasy:
 12 km: 78 účastníků
 17 km: 82 účastníků
 30 km: 147 účastníků
 37 km: 108 účastníků.
Děkujeme všem za účast na letošním 2. ročníku. Jsme rádi, že se zúčastnily i přeshraniční výpravy (Křelovice, Buřenice, Babice, Senožaty, Čihovice, Hořepník, Stanovice, Pelhřimov a všichni ostatní) a doufáme, že se přeshraniční spolupráce se sousedními mikroregiony bude nadále úspěšně rozvíjet .

Milí kamarádi, známí a sousedé, i vy přeshraniční,
dovolujeme si Vás pozvat na 2. ročník cyklo – turistické akce „KOLEM DOKOLA KOŠETICKA aneb putování s Poutníkem“, která se bude konat v sobotu 26. 8. 2017 od 9:00 do 17:00 hod. Udělejte si čas a přijďte s námi znovu strávit příjemný den s rodinou, kamarády, známými a sousedy, trochu si protáhnout tělo, dobře se najíst a napít a pobavit se. Zvolte si jednu z doporučených tras po mikroregionu Košeticko a projděte se, proběhněte se nebo se projeďte na kole, koloběžce či v kočárku s rodinou nebo partou známých. Nejde o žádný závod .
Na rozdíl od minulého ročníku se do akce zapojí i obec Chýstovice, děti dostanou svojí startovací kartu a na konci akce se bude losovat i 10 cen pro děti. Tentokrát končíme v Martinicích.
Propozice k průběhu akce „KOLEM DOKOLA KOŠETICKA aneb putování s Poutníkem“
 Termín konání: 26. 8. 2017 od 9:00 do 17:00 hod.
 Start akce: v kteroukoli hodinu od 9:00 do 16:00 hod, z kterékoli občerstvovny tzn. z fotbalového hřiště v Košeticích, z Křešína, z Chýstovic, z Chyšné, z Martinic, z Onšova
 Konec akce, závěrečné slosování o ceny, taneční zábava: v 17:00 hod na hřišti v Martinicích
 1. Doporučená trasa pro malé děti, seniory, kočárky – Martinice – Onšov - Košetice fotbalové hřiště – obora - Martinice – Chyšná – Martinice (cca 12 km)
 2. Doporučená trasa pro pěší – Martinice – Onšov - Košetice fotbalové hřiště – obora – hydrometeorologická stanice – Červův mlýn – Chýstovice - Chyšná – Martinice (cca 17 km)
 3. Doporučená trasa pro cyklo a zdatné turisty – Martinice – Onšov - Košetice fotbalové hřiště - Buřenice – Kramolín – Blažnov – Křešín - Chýstovice – Chyšná - Krčmy – Petrova Lhota – Studený – křižovatka nad Těškovicemi –Martinice (cca 30 km)
 Kdo bude mít ještě málo, může si trasu pro cyklo prodloužit ještě z křižovatky nad Petrovou Lhotou - po mostě přes dálnici – Děkanovice – po mostě přes dálnici - Studený (celkem 37 km). Toto prodloužení nebude na trati značeno, orientujte se podle mapy na startovací kartě, kdy bude možné prodloužení vyznačeno.
 Všechny trasy jsou vedeny mimo hlavní komunikace, proto je třeba počítat i s horším terénem (lesní, polní cesty, lesní pěšina).
 Účastníci nemusí projet/projít celou trasu, mohou si jí zkracovat nebo prodlužovat dle vlastních sil a možností a povětrnostních podmínek. Jde pouze o doporučené trasy .
 V Křešíně v restauraci, v Chýstovicích ve škole, v Chyšné u koupaliště, v Martinicích na hřišti, v Onšově u hasičské zbrojnice a na fotbalovém hřišti v Košeticích budou fungovat „občerstvovny“ s nápoji a občerstvením, kde se mohou účastníci občerstvit, odpočinout si, popovídat a dostanou razítko do startovací karty.
 Pokud účastník akce (dospělí a děti od 15 let) zaplatí dobrovolné startovné 100,- Kč, obdrží startovací kartu s mapkou vyznačených doporučených tras. V každé „občerstvovně“ dostane do startovací karty razítko obce a jeden alko nebo nealko nápoj (pivo, limo) zdarma. Další nápoje a občerstvení si platí.
 Pokud účastník nezaplatí startovné, může se účastnit akce, ale nedostane startovací kartu, nepostupuje do závěrečného slosování o ceny a nedostane nápoje v „občerstvovnách“ zdarma, vše si platí sám.
 Děti do 15 let neplatí startovné, dostávají svojí startovací kartu a jedno limo mají na každé „občerstvovně“ zdarma.
 Do závěrečného slosování o ceny, které proběhne v 17:00 hod na hřišti v Martinicích, postupují pouze vyplněné startovací karty opatřené razítky ze všech „občestvoven“ nacházející se na Vámi zvolené trase.
 od 18:00 hod na hřišti v Martinicích hraje k tanci a poslechu hudební skupina K.O.tel rock. Vstup je zdarma.
 Děti mají k dispozici na hřišti v Martinicích skákací hrad, trampolínu a dětské prolézačky.
Několik statistických údajů z loňského roku na závěr: v roce 2016 bylo slunečno, teplota 33 °C, bezvětří
 Akce se zúčastnilo 229 dospělých (16-99 let), 80 dětí (0-15 let)
 7 km absolvovalo 19 účastníků, 14 km absolvovalo 75 účastníků, 33 km absolvovalo 135 účastníků (16 – 99 let)
 Věkový průměr dospělých (16-99 let): 40 let
 Kategorie 70+: 9 účastníků
 Nejstarší účastnice: paní Marie Durasová, Senožaty – 14 km pěšky. Smekáme!!!
Děkujeme všem za účast v loňském zkušebním ročníku, Těšíme se na Vás v letošním a doufáme, že nás i letos v naší snaze uspořádat další příjemnou akci v rámci mikroregionu Košeticko podpoříte svou hojnou účastí.
Spolek přátel mikroregionu Košeticko

TOPlist