Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Turistické informace

 Turistické informace

 

Mikroregion Košeticko

Se rozkládá na území obcí Košetice, Chyšná, Chýstovice, Martinice u Onšova  a Křešín

 

 

 

Cyklostezky:

 

 

  1. cyklostezka  okolo Košetic

 

Košetice – hotel Obora – Kramolín – Hydrometeorologická stanice – Chyšná – Martinice u Onšova – Onšov – Horka – Hůra image– V Suchých – Vystrkov – Krasolesí – Košetice

 

 

imageTrasa vedoucí po lesních a polních cestách krásnou krajinou, možné občerstvení   i ubytování v hotelu Obora ,u kterého se nalézá i rybník, obora s jelení a černou zvěří. Na trase  je i Český hydrometeorologický ústav, který pořádá dny otevřených dveří, Čertův mlýn, u Martinic je 7 hektarový rybník sloužící pro rekreaci. Dále na trase je ještě kopec Hůra, který umožňuje rozhled do širokého okolí. Je vidět až na senožatsko, dálnici čechticko. Krásný pohled na Onšov.

Obtížnost:  poměrně nenáročná trasa vhodná i pro starší děti. Nejtěžší úsek se nachází ve stoupání z Onšova na Horku. Výstup na Hůru je nutno provést pěšky – tj. asi 200 m.

 

Napojení -  na tuto trasu je možné napojit cyklostezku z Radějova na Hořepník.

 

  1. cyklostezka

 

Křešín – Mohelnice – Malá Paseka – Růžkovy Lhotice – Krčmy – Skoranovice – Chyšná – Chýstovice – Křešín.

 

 

Opět trasa vedoucí převážně po polních a lesních cestách, krásnou přírodou. Na trase se nachází zámek v Růžkových Lhoticích . image

V zimním období v Křešíně funguje lyžařský vlek.

Obtížnost: nenáročná trasa.

Napojení – trasa součástí okresní trasy spojující Vyklantice se Studeným směrem na Senožaty. Napojení na čechtické a vlašimské cyklostezky.

Obě cyklostezky jsou propojeny a návštěvníci je mohou dle vlastniho uvážení kombinovat.

TOPlist